Pe 19 octombrie 2019, Rotary Club București Nord a organizat Etapa Regională a Concursului Național de Inovație Tehnică și IT, aflat la ediția a V-a.

Obiectivul proiectului: Oferirea suportului și recunoașterea în domeniul inovației tehnice și IT, competiția adresându-se elevilor din gimnaziu și liceu (clasele V-XII) din București, Ilfov și zona Prahovei.

Rezultat: Echipele participante au prezentat proiectele în fata juriului, au primit îndrumari și la final s-au oferit 3 premii și o mențiune, primele trei echipe calificându-se în faza națională a concursului.

Etapa Națională a avut loc pe 2 noiembrie 2019, la Colegiul Național “Gheorghe Lazăr” din București, unde s-au adunat echipe din toată țara.

Coordonatori proiect: Răzvan Dobrescu și Adelina Cîmpeanu